Terasové podlahy


Oboustranně drážkovaný venkovní Decking - Massaranduba z exotické dřeviny Massaranduba v provedení síle 25 mm a v různých délkách je vynikajícím řešením jako podlahovina pro terasy, střešní terasy, balkony, prostory kolem bazénů, zahradní chodníky, ale také jako sluneční clony nebo pro stavbu pergol.

  • Odolnost - životnost: vysoká tvrdost, dlouhá životnost, odolnost proti obrusu, dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření, Massaranduba patří mezi dřeviny s největší odolností proti plísním.
  • Zbarvení: barva čerstvého řezu vínově červená, postupně ztmavne na tmavě červenohnědou barvu. Celková struktura je rovnovlákná. Dřevo obsahuje pryskyřičné a krystalické látky ve velkém množství, nevhodná na použití obklad domu.
  • Vlastnosti: střední stupeň sesychání do 10%, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty, místy míza na koncích.
  • Obsah látek: tanin, který může být mírně vyplavován ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě, že je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž používejte pouze ocelové nerezové šrouby.
  • Použití: terasy